Prinses Irene uitgeschakeld door scheidsrechterlijke dwaling
Prinses Irene speelt ook volgend seizoen in de 3e klasse. Nadat de uitwedstrijd tegen SC Irene met 1-2 werd gewonnen werd het in Nistelrode 2-1 voor De Limburgers. In de 1e helft was SC Irene de beste ploeg en mocht Prinses Irene van geluk spreken dat het slechts 0-1 stond. Na rust was het omgekeerde het geval. De mannen van Van Tilburg Mode en Sport kwamen als herboren uit het kleedlokaal. Tien minuten voor tijd maakte Cobenn Farneubun de gelijkmaker. In blessuretijd gaf scheidsrechter Regterschot echter een penalty aan de Limburgers, waardoor het na twee wedstrijden gelijk stond.
Verslag: A. v. Lokven
Fotograaf: D. v. Wanrooy
Volgens het nacompetitie reglement worden er dan meteen penalty’s genomen. Nadat beide ploegen een keer hadden gemist, schoot aanvoerder Gijs van Erp de 3-2 (foto boven) binnen in de strafschoppenserie, zo dacht vriend en vijand. Een van de grensrechters die de doellijn bewaakte had echter geconstateerd dat de doelman van SC Irene voor de doelijn stond. De regel zegt dan dat een penalty moet worden overgenomen als deze gestopt zou zijn. Dat was nu echter niet het geval. Ondanks dat de heren met drieën waren corrigeerden ze elkaar niet en legden de regel dus negatief uit voor de scorende partij! Onbegrijpelijk en volkomen fout zo wisten enkele aanwezige scheidsrechters al meteen te melden. Vervolgens miste van Erp en benutte SC Irene de penalty’s wel.
Het publiek gaf na afloop een applaus aan het team en de begeleidng dat wel een minuut aanhield. Daarmee onderstrepend hoe ze dit seizoen genoten hebben van het elftal van Gaby Kuipers. De equipe werd daarmee ook een hart onder de riem gestoken met deze voor het sportieve gevoel onrechtvaardige nederlaag.
Na afloop van de wedstrijd gaf de scheidsrechter in de bestuurskamer toe dat hij een foute beslissing had genomen. In ieder geval is dat sportief, maar wel extra wrang voor de Nistelrodenaren.
Prinses Irene kan terugkijken op een prachtig seizoen, maar het was aangenamer geweest als je op een normale manier wordt uitgeschakeld. Voor doelman Jelle v.d. Elzen was het extra bitter. Hij speelde zijn 250e wedstrijd. Hierop komen we nog terug.
Opstelling Prinses Irene:
Jelle v.d. Elzen, Ruud v. Rooij, Hein Langens, Gijs v. Erp, Twan Verstraaten (80 Twan v.d Lee), Noyah Farneubun, Teun v. Schadewijk, Gijs v.d. Lee, Jeroen Bekkers (60 Leon Raaijmakers), Job v.d. Elzen, Cobenn Farneubun

Jubilaris Jelle v.d Elzen had na drie minuten al een fanatastische redding nodig om Prinses Irene te behoeden voor een achterstand

Job van den Elzen strandt op de voortreffelijk doelman Keulen

Cobenn Farneubun haalt uit een scoort de gelijkmaker.

De uitschakeling in beeld gebracht met Twan v.d Lee en Ruud van Rooij (vlnr)