Deso te sterk voor Prinses Irene
Het weer was prachtig en de tegenstander Deso uit Oss, is een ploeg die aantrekkelijk kan spelen. Dit seizoen is het eerste in de 3e klasse voor de Ossenaren. Dat is echter slechts een tussenstap naar de hoofdklasse. Daar is de afgelopen jaren en dit seizoen opnieuw, door supersponsor Van de Horst op ingekocht. Als tegenstander kun je tegen een dergelijke elftal twee dingen doen. Je ingraven en weten dat je dan waarschijnlijk toch verliest, of mee proberen te voetballen en hopen dat je een goed resultaat haalt. “Natuurlijk” koos coach Gaby Kuipers voor het laatste. Het werd daardoor, zeker in de eerste helft een aantrekkelijk wedstrijd, met twee technisch vaardige ploegen die voor de winst gingen. Na een 1-2 ruststand, maakte Deso in de slotfase het verschil (te) ruim wat betreft de veldverhoudingen. Op de overwinning viel niets af te dingen. Amandus Ikanubun (foto) speelde beresterk aan de zijde van de “Van Tilburg Mode & Sport Boys”.
Verslag: A. v. Lokven
Fotograaf: D. v. Wanrooy
Vlijmscherpe counters
Deso kwam dus met aanvallende intenties naar Nistelrode en dat zien we bij veel ploegen wel eens anders. Na een kwartier was er het eerste gevaar via de regiotopscorer van de laatste jaren, Donny van Herpen uit Heesch. Het meeste gevaar kwam echter niet van de bekende namen bij Deso, maar van de van Margriet aangetrokken snelle buitenspeler Glenn Remkes. Hij klopte op pure snelheid Jevaro Ikanubun en met een balletje breed op Van Herpen stond het na een kwartier 0-1.
Vanaf dat moment zagen we dat Deso zich wat meer terug liet zakken, om via vlijmscherpe counters gevaar te stichten, maar beide verdedigingen gaven weinig weg. In de 32e minuut stond het 0-2. Hein Langens, die prima speelde op Van Herpen, schoot een voorzet van Remkes ongelukkig in zijn eigen doel.
Drie minuten later stond het 1-2, Gijs van Erp stoomde op en verraste de Deso doelman van grote afstand. Bij dode spelmomenten waren de Ossenaren nog een paar keer gevaarlijk, maar echte kansen waren er aan beide zijden niet meer tot de slotseconden. Toen verscheen Gurbuz ineens vrij voor doelman Van den Elzen, maar deze redde uitstekend met de voet.
Roerganger
In de 2e helft werd er lekker fel gestreden, waarbij de Deso mannen soms wat te veel theater maakten. De arbiter van dienst Schenk uit Roermond, had alles onder controle en trad kordaat op. Amandus Ikanubun ontpopte zich, samen met aanvoerder Van Erp ( foto onder), steeds meer tot de roerganger van het Prinses Irene elftal. Hij verdedigde perfect en gaf de nodige aanvallende impulsen. De kansen bleven schaars aan beide kanten. In de 75e minuut besliste Van Herpen de wedstrijd. Hij kapte de “happende” Jorg van de Berg uit en schoot, met grote klasse, de bal langs de kansloze Van den Elzen 1-3.
Misschien had de wedstrijd nog kunnen kantelen, als Amandus Ikanubun een minuut later, vanuit een moeilijke hoek, niet tegen de paal had geschoten maar raak. In het vervolg daarop moest Jelle van den Elzen nog een paar keer al zijn kunnen tonen op inzetten van Van de Venne en Van Orsouw. Daarvoor had Jeroen Bekkers de 2-3 op zijn schoen, maar hij schoot bij de eerste paal recht in de handen van Van Ballegooy. In de slotminuut werd het zelfs nog 1-4. Van de Berg, die een ongelukkige invalbeurt had, raakte de bal verkeerd, waardoor Van Orsouw de geflatteerde1-4 op het scorebord kon laten noteren.
Een behoorlijk nederlaag, maar Prinses Irene speelde zeker niet slecht. Dat Deso een maatje te groot is voor de 3e klasse werd, voor degenen die dat nog niet wisten, zondagmiddag in Nistelrode nog eens duidelijk. Met een dergelijk spelersarsenaal geen kampioen worden zou op zich al een prestatie van formaat zijn! Zo spelend als de laatste weken, zal de weg naar boven snel worden ingeslagen door de Nistelrodenaren.
Opstelling Prinses Irene:
Jelle v.d Elzen, Amandus Ikanubun, Hein Langens ( 45e Jorg v.d. Berg), Gijs van Erp, Jevaro Ikanubun, Teun van Schadewijk, Cees v. Schadewijk, Jeroen Bekkers, Tim v.d. Brand, Job v.d. Elzen, Cobenn Farneubun ( 80e Leon Raaijmakers)
Uitslagen:
 |
Prinses Irene |
|
1 |
- |
4 |
|
DESO |
 |
 |
Berghem Sport |
|
3 |
- |
0 |
|
Volkel |
 |
 |
Stiphout Vooruit |
|
3 |
- |
1 |
|
Erp |
 |
 |
Boekel Sport |
|
2 |
- |
1 |
|
Herpinia |
 |
 |
Vitesse '08 |
|
1 |
- |
4 |
|
Avanti '31 SV |
 |
 |
Nooit Gedacht |
|
2 |
- |
4 |
|
Rhode |
 |
Stand:
|
Club |
Wd |
W |
G |
V |
Pnt |
V |
|
T |
 |
DESO |
4 |
3 |
1 |
0 |
10 |
14 |
- |
4 |
 |
Avanti '31 SV |
4 |
3 |
0 |
1 |
9 |
8 |
- |
5 |
 |
Berghem Sport |
4 |
2 |
2 |
0 |
8 |
9 |
- |
4 |
 |
Erp |
4 |
2 |
1 |
1 |
7 |
11 |
- |
9 |
 |
Rhode |
3 |
2 |
0 |
1 |
6 |
6 |
- |
5 |
 |
Boekel Sport |
4 |
2 |
0 |
2 |
6 |
7 |
- |
10 |
 |
Ruwaard |
3 |
1 |
1 |
1 |
4 |
6 |
- |
9 |
 |
Stiphout Vooruit |
4 |
1 |
1 |
2 |
4 |
5 |
- |
7 |
 |
Prinses Irene |
3 |
1 |
0 |
2 |
3 |
8 |
- |
8 |
 |
Nooit Gedacht |
3 |
1 |
0 |
2 |
3 |
3 |
- |
6 |
 |
Herpinia |
4 |
1 |
0 |
3 |
3 |
5 |
- |
6 |
 |
Volkel |
4 |
0 |
2 |
2 |
2 |
1 |
- |
5 |
 |
Vitesse '08 |
4 |
0 |
2 |
2 |
2 |
5 |
- |
10 | |
| |
|
|

Hein Langens maakt Donny van Herpen het leven zuur

Cobenn Farneubun haalt uit. Landers, vorig jaar nog actief bij hoofdklasser OJC, ziet het aan

De uitstekende scheidsrechter Schenk ziet Jevaro Ikanubun een sliding maken op Gurbuz

Gijs van Erp stopt Ricky van Orsouw met een sliding af.

Cees van Schadewijk (links) en Jevaro Ikanubun zien, net als scheidsrechter Schenk, dat een Ossenaar wat te opzichtig neer gaat