Prinses Irene geeft Ruwaard oorwassing
Prinses Irene verloor vorige week totaal onnodig en had zondagmiddag wat recht te zetten. Het arme Ruwaard werd de dupe van de dadendrang van de in het wit gestoken oranjes. Na een ruststand van 0-3 werd het uiteindelijk, via een 0-6 tussenstand, 2-6. Prinses Irene was heer en meester, de eindstand had zelfs in de dubbele cijfers kunnen belanden, als de Nistelrodenaren wat zorgvuldiger waren omgesprongen met de handenvolle kansen.
Verslag : A. v. Lokven
Fotograaf: D. v. Wanrooy
Vogeltje vrij
Cobenn Farneubun en Jorg van de Berg ontbraken in de basisopstelling van Prinses Irene. Cees van Schadewijk stond daardoor op het middenveld. Hij was het ook die na drie minuten de opgekomen Jevaro Ikanubun vrij voor het doel zette. De lange Nistelrodenaar met Molukse roots, liet doelman Euser kansloos (foto). In de 10e minuut stond het 0-2. Een prachtige aanval door het hart van de Ruwaard verdediging bracht via Van den Elzen en Van de Brand, aanvoerder Van Erp in scoringspositie. Uiterst koel klaarde hij het karwei (foto onder). Het moet gezegd worden dat Ruwaard dapper streed, maar het kwam gewoon te kort. Cees van Schadewijk schoot van net buiten de zestien nog op de binnenkant van de paal in de 25e minuut. Tien minuten later werd Van de Brand vrijgespeeld in de zestien hij schoot, vogeltje vrij staande, echter langs. In de 40e minuut was er het eerste gevaar van Ruwaard. Doelman Van den Elzen liet zien dat hij niet voor spek en bonen meedeed en redde bekwaam. In de 43e minuut werd het 0-3. Cees van Schadewijk vond Job van den Elzen, die door twee tegenstanders in de mangel werd genomen, maar hij kon toch doortikken op Van de Brand. Scheidsrechter Van den Elsen paste zeer goed de voordeelregel toe. Tim van de Brand tikte met een bekeken balletje de 0-3 binnen.
Gallery play
Wie dacht dat Ruwaard, door een snel doelpunt in de 2e helft, nog terug in de wedstrijd kon komen, was een minuut na de thee van dat idee genezen. Jongeling Amandus Ikanubun maakte vanuit de rechtsbackpositie een lange rush naar voren. Hij liet iedereen zijn hakken zien en rondde met een subtiel stiftje af; 0-4. In de 50e minuut redde doelman Van den Elzen, toen Geenen alleen voor hem verscheen, met een prima reflex. Vijf minuten later stond het 0-5. Job van den Elzen speelde in de kleine ruimte een paar tegenstanders uit en schoot via de paal en de rug van Euser binnen.
Het moet gezegd worden, dat Ruwaard dapper bleef strijden en de handdoek niet in de ring gooide. Daar stond tegenover dat de verdedigende organisatie van Prinses Irene, enigszins begrijpelijk bij een dergelijke tussenstand, soms ook wat te wensen overliet. Koc strafte dat in de 65e minuut bijna af, maar zijn mooie lob ging over. Job van den Elzen schoot in de 70e minuut langs na een pass van Wijnen, maar dertig seconden later was het wel raak. Jeroen Bekkers speelde Teun van Schadewijk aan. Deze trok van de achterlijn de bal voor, waarna de Prinses Irene spits de bal half volley binnenschoot. Van den Elzen had in het verloop van de 2e helft nog een paar keer kunnen scoren, dat gold voor meerdere spelers van Prinses Irene. De elf van coach Kuipers bezondigden zich echter soms aan gallery play. Mede daardoor kon Ruwaard in de laatste tien minuten twee keer te scoren, via Koc en Kling. Dat was ze ook gegund vanwege de positieve spelopvatting die ze bleven houden. Prinses Irene haalde een mooie overwinning tegen een tegenstander, die in de loop van de competitie nog best af en toe voor een stuntje zal kunnen zorgen
Opstelling Prinses Irene:
Jelle v.d Elzen, Amandus Ikanubun, Hein Langens ( 80e Hein Langens), Gijs van Erp, Jevaro Ikanubun, Teun van Schadewijk, Ruud Wijnen ( 75: Robbert Rovers), Cees v. Schadewijk, Jeroen Bekkers, Tim v.d. Brand
Uitslagen:
 |
Herpinia |
|
4 |
- |
2 |
|
Vitesse '08 |
 |
 |
Erp |
|
4 |
- |
3 |
|
Boekel Sport |
 |
 |
Volkel |
|
1 |
- |
1 |
|
Stiphout Vooruit |
 |
 |
DESO |
|
2 |
- |
2 |
|
Berghem Sport |
 |
 |
Ruwaard |
|
2 |
- |
6 |
|
Prinses Irene |
 |
 |
Avanti '31 SV |
|
2 |
- |
0 |
|
Nooit Gedacht |
 |
Stand:
|
Club |
Wd |
W |
G |
V |
Pnt |
V |
|
T |
 |
DESO |
3 |
2 |
1 |
0 |
7 |
10 |
- |
3 |
 |
Erp |
3 |
2 |
1 |
0 |
7 |
10 |
- |
6 |
 |
Avanti '31 SV |
3 |
2 |
0 |
1 |
6 |
4 |
- |
4 |
 |
Berghem Sport |
3 |
1 |
2 |
0 |
5 |
6 |
- |
4 |
 |
Ruwaard |
3 |
1 |
1 |
1 |
4 |
6 |
- |
9 |
 |
Prinses Irene |
2 |
1 |
0 |
1 |
3 |
7 |
- |
4 |
 |
Rhode |
2 |
1 |
0 |
1 |
3 |
2 |
- |
3 |
 |
Nooit Gedacht |
2 |
1 |
0 |
1 |
3 |
1 |
- |
2 |
 |
Herpinia |
3 |
1 |
0 |
2 |
3 |
4 |
- |
4 |
 |
Boekel Sport |
3 |
1 |
0 |
2 |
3 |
5 |
- |
9 |
 |
Volkel |
3 |
0 |
2 |
1 |
2 |
1 |
- |
2 |
 |
Vitesse '08 |
3 |
0 |
2 |
1 |
2 |
4 |
- |
6 |
 |
Stiphout Vooruit |
3 |
0 |
1 |
2 |
1 |
2 |
- |
6 |

Cees van Schadewijk heeft ook oog voor zijn medespelers

Aanvoerder Van Erp scoort 0-2. Doelman Euser en verdediger De Beer zijn kansloos

Verdediger Amandus Ikanubun gaat na een lange rush de 0-4 scoren

Job van den Elzen schiet de 0-5 binnen

Jeroen Bekkers gaat op het doel schieten